Salo Marathon Club

Kaikki tulokset / all results 2013

edit-06 TULOKSET / RESULTS XII TWIGA MINIMARATON 31.8.2013

Tytöt alle 5 vuotta 200 m, ei aikaa/Girls under 5 years,no time:

Miisa Wiman Salo
Isla Thomas Salo
Lova Sandberg ÅIFK friidrott
Asta Päärni Salo
Kia Kuusela Turku
Hilla Pitkäniemi Salo
Matilda Söderholm Siuntio IF
Venla Peltonen Raisio
Lotta Pusa Pertteli

Tytöt/Girls  5 – 6 v. 400 m:

1 Selma Helenius Salo 01:31,0
2 Selma Lupala IF Raseborg 01:33,5
3 Nessa Rannikko Halikko 02:01,0
4 Lisa Kohl Espoo 02:06,2
5 Pirkko Heiskanen Perniön Urheilijat 02:10,1
6 Siiri Halkilahti PePe 02:16,1
7 Aino Päärni Salo 02:19,9
8 Charlotta Thomas Salo 02:44,0

Tytöt/Girls  7 v. 800 m:

1 Camilla Silen Salon Vilpas 03:12,0
2 Ella Råstedt Esbo IF 03:16,5
3 Saara Virkki Someron Esa 03:55,5
Jenna Määttä Halikko keskeytti

Tytöt/Girls  8-9 v. 1,2km:

1 Riikka Virkki Someron Esa 05:01,9
2 Fanny Kero IF Raseborg 05:25,1
3 Katariina Käiväräinen Salo 05:52,7
4 Aili Bouzani Halikko 05:56,6
5 Siiri Heiskanen Perniön Urheilijat 06:17,6

Tytöt/Girls  10-12 v. 1,8km:

1 Oona Nyyssönen Mäntsälän Urheilijat 08:46,3

Tytöt/Girls  13-14 v. 3,8km:

1 Jonna Pakola Kosken Kaiku 16:34,8
2 Meri Alanne PePe 21:29,7

 

Tytöt/Girls  15-17 v. 4,2km:

1 Elina Kakko PePe 20:50,1
2 Evelina Nurminen Salo 23:21,9

 

Pojat alle 5 vuotta 200 m, ei aikaa/Boys under 5 years,no time:

Elias Jago Salo
Viljami Laine Pertteli
Joonas Lekberg Salo
Matias Lekberg Salo
Veikka Leinonen Salo
Sakari Heiskanen Perniön Urheilijat
Paavo Virkki Someron Esa
Oliver Lehto Raisio
Saku Peltonen Raisio
Oskari Ojansivu TuUL
Emil Halkilahti Salo

Pojat/Boys  5 – 6 v. 400 m:

1 Frans Sandblom Fribergs Gurkor 1:48:27
2 Eero Bouzanis Halikko 1:48:29
3 Jens-Aarne Kero IF Raseborg 1:48:32
4 Niilo Holmqvist Salo 1:48:33
5 Pyry Laine Pertteli 1:48:34
6 Aaron Areva Salon Vilpas 1:48:38
7 Melvin Sandberg ÅIFK friidrott 1:48:38
8 Aaryan Talwani Vantaa 1:48:45
9 Arttu Pusa Pertteli 1:48:52
10 Edvin Sandblom Fribergs Gurkor 1:48:57
11 Eemi Kaitala Kirjakkalan Alku 1:49:19

Pojat/Boys  7 v. 800 m:

1 Konsta Käiväräinen Salo 03:34,0

Pojat/Boys  8-9 v. 1,2km:

1 Aarni Eijs Salon Vilpas 05:00,0
2 Arttu Areva Salon Vilpas 05:05,5
3 Miika Koski Halikko 05:06,0
4 Kalle Söderholm Siuntio IF 05:06,6
5 Erik Kohl Espoo 05:14,0
6 Julius Lehtivaara Kirkkonummi 05:47,1
7 Romeo Leino Espoo keskeytti

Pojat/Boys  10-12 v. 1,8km:

1 Tuomas Turpeinen Pertteli 08:04,6
2 Väinö Helenius Salo 09:11,0
3 Jami Lindsten Vantaa 09:32,8
4 Jaakko Virkki Someron Esa 09:47,0

Pojat/Boys  13-14 v. 3,8km:

1 Kassu Jalonen Raision Kuula 15:57,0
2 Ilari Martti Loimaan Jankko 16:30,3

alle 5-vuotiaat

3-4 vuotiaat maaliintulo

5-6 -vuotiaat tytöt alkujumpassa

5-6 -vuotiaat tytöt alkujumpassa

5-6 -vuotiaat pojat maaliintulo

5-6 -vuotiaat pojat maaliintulo

tytöt 7-vuotta voittaja Camilla Silen

tytöt 7-vuotta voittaja Camilla Silen


edit-06 TULOKSET / RESULTS XIII SALO MARATHON 15.9.2013

startti marathon 2013
Maraton startti/Marathon start.

 

Marathon, miehet yleinen (men general):
1. 38 Mika Flink Espoo 2.58.52,0 2.58.52,0
2. 10 Pavel Starisko Dinamo +27.18,0 3.26.10,0
3. 56 Aleksi Toivola Kemiö Kiil +36.50,5 3.35.42,5
4. 37 Miikka Bäckström Häjyt +59.01,8 3.57.53,8
5. 32 Abukar Mohamed Mohamud Helsinki +1.18.58,0 4.17.50,0
6. 39 Mikko Rantanen Helsinki +1.32.37,3 4.31.29,3
7. 33 Anders Colliander   +1.35.31,6 4.34.23,6
8. 9 Dimitriy Pavlov Ahiles +2.12.33,5 5.11.25,5
Marathon, miehet 40 (men 40):
1. 14 Harri Kangas Karh.Run. 3.07.51,3 3.07.51,3
2. 45 Shelepen Viacheslav IRC +14.32,3 3.22.23,6
3. 50 Mika Lempiäinen Turku +24.30,9 3.32.22,2
4. 13 Ari Suominen Espoo +34.01,7 3.41.53,0
5. 12 Antti Kallio Lohja +35.12,4 3.43.03,7
6. 17 Tuomo Virkkala Hyvinkää +57.12,3 4.05.03,6
7. 15 Matti Risikko Helsinki +1.27.57,6 4.35.48,9
8. 16 Olli Laine Turku +1.37.54,2 4.45.45,5
  4 Marko Hynninen MakenTalli Kesk.  
Marathon, miehet 50 (men 50):
1. 25 Reijo Sahla Littoinen 3.32.22,4 3.32.22,4
2. 22 Juha Kemiläinen Endurance +16.37,0 3.48.59,4
3. 20 Jouni Killström Halikko +19.17,8 3.51.40,2
4. 19 Jari Olli Masku +21.27,0 3.53.49,4
5. 18 Eero Pouru KylVe +24.10,1 3.56.32,5
6. 24 Olavi Saurio Rauma +26.50,3 3.59.12,7
7. 1 Markku Lindsten Salo +47.14,0 4.19.36,4
8. 23 Mikko Perttula Hämeenkosk +50.37,1 4.22.59,5
9. 44 Heikki Kujansuu Loppi +1.11.01,1 4.43.23,5
10. 7 Vladimir Chestnov Ahiles +1.12.23,6 4.44.46,0
11. 26 Tage Lemström IP-08 +2.12.11,7 5.44.34,1
12. 3 Jorma Syrjälä Salo +3.40.11,2 7.12.33,6
  11 Alexander Korotkov Dinamo Kesk.  
Marathon, miehet 60 (men 60):
1. 29 Veikko Ollila Häjyt 3.33.32,1 3.33.32,1
2. 46 Ismo Kivimäki VSVU +35.53,7 4.09.25,8
3. 27 Matti Tanskanen KorsKe +40.17,8 4.13.49,9
4. 8 Vladimir Kudriavtsev Ahiles +1.11.13,7 4.44.45,8
5. 51 Matti Kuusisto Porukka +1.16.58,1 4.50.30,2
6. 48 Lasse Lappalainen Mikkeli +1.33.05,0 5.06.37,1
Marathon, miehet 70 (men 70):
1. 55 Jaakko Hammaren Häjyt 5.20.43,9 5.20.43,9
2. 31 Onni Siltala Myllykoski +15.25,0 5.36.08,9
3. 6 Anatoliy Shimanin Acron +18.02,0 5.38.45,9
4. 30 Kalevi Saukkonen VSVU +1.05.14,1 6.25.58,0
Marathon, naiset yleinen (women general):
1. 2 Johanna Rantanen Salo 3.47.06,5 3.47.06,5
2. 43 Kaisa Salminen Turku +20.39,3 4.07.45,8
Marathon, naiset 35 (women 35):
1. 49 Johanna Peltola Jämsä 3.31.04,1 3.31.04,1
Marathon, naiset 40 (women 40):
1. 40 Mari Toivonen Endurance 3.43.06,9 3.43.06,9
2. 54 Miia Leino Helsinki +38.54,0 4.22.00,9
Marathon, naiset 50 (women 50):
1. 47 Kirsi Mattinen VSVU 3.35.07,6 3.35.07,6
2. 42 Ritva Vallivaara-Pasto Häjyt +18.44,7 3.53.52,3
Marathon, naiset 60 (women 60):
1. 5 Nina Tarelkina Dinamo 4.20.46,8 4.20.46,8

 

startti Puolimaraton startti/Halfmarathon start
Puolimaraton startti/Halfmarathon start.

 

Puolimarathon, miehet yleinen (Halfmarathon, men, general):
1. 172 Riku Lehtilä Alastaro 1.34.20,5 1.34.20,5
2. 171 Karri Jalkanen Karhupuist +5.08,2 1.39.28,7
3. 173 Tero Lempiäinen Temmenhaus +33.29,7 2.07.50,2
Puolimarathon, miehet 40 (Halfmarathon, men 40):
1. 193 Tomi Illaru PePo 1.27.32,4 1.27.32,4
2. 188 Pasi Malinen FMR +2.20,9 1.29.53,3
3. 164 Jouni Moukolainen Perniö +12.25,6 1.39.58,0
4. 165 Kalervo Laakso Suomsujärv +13.10,4 1.40.42,8
5. 163 Jarkko Pesonen   +13.21,5 1.40.53,9
6. 166 Timo Karlsson Salo +14.15,0 1.41.47,4
Puolimarathon, miehet 50 (Halfmarathon, men 50):
1. 53 Matti Kossila Turun Pont 1.33.58,8 1.33.58,8
2. 168 Martti Rouhiainen Perniö +58,9 1.34.57,7
3. 153 Markku Lindroos Kuusjoki +11.16,6 1.45.15,4
4. 169 Pasi Muukkonen Salo +15.21,6 1.49.20,4
5. 161 Gennadiy Klimanov Acron +16.09,8 1.50.08,6
6. 187 Kari Suominen Fiskars Ur +18.36,1 1.52.34,9
7. 167 Hans Orlow Pori +29.46,1 2.03.44,9
8. 158 Igor Avdonin Acron +33.24,5 2.07.23,3
Puolimarathon, miehet 60 (Halfmarathon, men 60):
1. 170 Esko Valtonen VSVU 1.33.17,6 1.33.17,6
2. 190 Ilkka Kylä-Heikkilä Virtaan no +13.19,4 1.46.37,0
3. 192 Jarmo Heino Halikko +26.03,1 1.59.20,7
Puolimarathon, miehet 70 (Halfmarathon, men 70):
1. 156 Viacheslav Sokolnikov Dinamo 1.55.13,5 1.55.13,5
2. 191 Risto Malin Virtaan no +19.43,2 2.14.56,7
3. 159 Ary Kotov Dinamo +30.39,3 2.25.52,8
4. 160 Valentin Feofanov Dinamo +45.53,7 2.41.07,2
5. 52 Pekka Heinikari Hämeenlinn +1.04.33,7 2.59.47,2
Puolimarathon, naiset yleinen (Halfmarathon, women general):
1. 178 Eibhlin Ni Ghriofa Kisko 1.36.36,3 1.36.36,3
2. 180 Jonna Elovaara VSVU +1.26,7 1.38.03,0
3. 177 Anna-Lotta Jaakkola Turku +5.47,4 1.42.23,7
4. 152 Jenni Siimesvaara Kaarina +18.06,0 1.54.42,3
5. 183 Petra Varttinen Kaarina +19.27,0 1.56.03,3
6. 162 Sanna Skukin-Ruusunen Salo +22.12,8 1.58.49,1
7. 185 Tanja Granroth FMR +22.44,0 1.59.20,3
8. 182 Maarit Malkamäki Turku +31.21,6 2.07.57,9
9. 179 Iris Westman Halikko +35.54,2 2.12.30,5
10. 181 Laura Tervahauta Salo +38.20,0 2.14.56,3
11. 186 Aina Kylen Paimio Hak +44.42,3 2.21.18,6
Puolimarathon, naiset 40 (Halfmarathon, women 40):
1. 175 Tiia-Teresa Bergman Parainen 1.58.08,9 1.58.08,9
2. 189 Tuulikki Mikkola Lohja +1.06,9 1.59.15,8
3. 174 Eeva Korimäki Marttila +19.13,7 2.17.22,6
4. 151 Nina Limnell Salo +33.27,9 2.31.36,8
Puolimarathon, naiset 50 (Halfmarathon, women 50):
1. 155 Inessa Zhbanova Dinamo 1.58.18,3 1.58.18,3
Puolimarathon, naiset 60 (Halfmarathon, women 60):
1. 154 Galina Milova Acron 2.02.31,1 2.02.31,1
2. 157 Nina Zatevina Acron +1.03,2 2.03.34,3

 

startti 1/4 & 1/8 maraton startti/ start
1/4 & 1/8 maraton startti/ start.

 

¼ Marathon, miehet yleinen (¼ Marathon, men general):
1. 314 Jorma Kauppila Vehkalahd 44.52,0 44.52,0
2. 304 Jukka Mertanen VSVU +2.38,3 47.30,3
3. 311 Markku Karro   +4.54,3 49.46,3
4. 301 Juhana Seitz Vaskio +6.36,9 51.28,9
5. 303 Vladimir Boldyrev Elektrosil +12.10,3 57.02,3
6. 302 Nikolay Akimov Dinamo +30.12,5 1.15.04,5
¼ Marathon, naiset yleinen (¼ Marathon, women general):
1. 312 Anne Merenlahti Paimio 47.57,2 47.57,2
2. 307 Katrin Kreen VSVU +4.36,1 52.33,3
3. 313 Helena Kauppila Hamina +5.17,8 53.15,0
4. 306 Emma Lehtonen Turku +31.48,5 1.19.45,7
5. 308 Lea Muukkonen Vantaa +33.00,5 1.20.57,7
1/8 Miehet yleinen (1/8 Men general):
1. 407 Sauli Putkonen SoVo 20.17,2 20.17,2
2. 403 Otto Järveläinen Espoo +41,7 20.58,9
3. 415 Mikko Ylijaukkari Forssa pui +2.00,0 22.17,2
4. 412 Jarkko Turpeinen Pertteli +2.36,0 22.53,2
5. 402 Jouni Tittonen Salo +4.20,5 24.37,7
6. 414 Antti Mikkonen Litsan poj +10.27,1 30.44,3
7. 409 Pauli Arbelius Turenki +16.51,0 37.08,2
1/8 Pojat alle 18 (1/8 Boys under 18):
1. 408 Miika Korkiakoski Turun urh 23.35,9 23.35,9
2. 413 Kaius Mikkonen Litsan poj +7.02,8 30.38,7
1/8 Naiset yleinen (1/8 women general):
1. 411 Sinikka Illaru PePo 26.28,8 26.28,8
2. 410 Liisa Arbelius Turenki +4.01,6 30.30,4
3. 406 Amanda Vartiainen Salo +21.01,1 47.29,9
4. 401 Riitta Viitamäki Perniö +21.18,1 47.46,9
1/8 Kävely, miehet (1/8 Walking men):
1. 416 Timo Peltomaa Karjaa ura 34.45,4 34.45,4
2. 404 Marko Nieminen Nokia +2.30,3 37.15,7
1/8 Kävely Pojat alle 18 (1/8 Walking Boys under 18):
1. 405 Mikko Nieminen Nokia 35.59,4 35.59,4
1/4 Kävely, Naiset(1/4 Walking Women):
1. 310 Auli Nieminen Nokia 1.41.35,0 1.41.35,0

 

XIII SALO MARATON – TOIMITSIJAT 22.9.2013:
Maraton Miehet:
1. Miikka Backström 3.47.31
2. Veikko Ollila 3.50.14
3. Anders Collinder 4.22.10
4. Pasi Peltonen 6.25.24
5. Kalevi Saukkonen 6.50.09
6. Jaakko Hammaren 6.50.09
7. Andi Mwegerano 9.43.28
Puolimaraton Miehet:
1. Markus Lindroos 1.54.12
Paljasjalkapuolimaraton:
1. Otso Ylönen 1.52.52
2. Marja-Leena Kankaanpää 1.53.47
3. Outi Ylönen 1.54.10
 

Maraton Naiset:

1. Heli Lehtinen 3.47.31
2. Ritva Vallivaara-Pasto 3.51.51

Puolimaraton Naiset:
1. Tiina Lindroos 1.54.12

5 km kävely:
1. Katri Raittinen 55.45
2. Kalevi Malmi 1.06.10
3. Mauri Hanhisalo 1.06.10

 

Sauli Putkonen
1/8 miehet voittaja SAULI PUTKONEN.
Jorma Kauppila
1/4 miehet voittaja JORMA KAUPPILA.
Anne Merenlahti
1/4 naiset voittaja Anne Merenlahti.
Eibhlin Ni Ghriofa
1/2 naiset voittaja EIBHLIN NI GHRIOFA.

Markku Lindroos
1/2 Miehet 50 kolmas MARKKU LINDROOS

Tiia-Teresa Bergman
1/2 naiset 40 voittaja TIIA-TERESA BERGMAN

Mika Flink
Maraton miehet voittaja MIKA FLINK

Nina Zatevina
1/2 naiset 60 toinen NINA ZATEVINA

Naiset puolikas palkintojen jako
1/2 naiset palkintojenjako: voittaja Eibhlin Ni Ghriofa keskellä, vasemmalla toiseksi sijoittunut Jonna Elovaara
ja oikealla kolmanneksi tullut Anna-Lotta Jaakkola

Tulokset myös osoitteessa mm. tekstimuodossa: http://www.kolmpuu.net/tulokset/2013salo


edit-06 TULOKSET/RESULTS XII SALON PIKKUJOULUJUOKSU 1.12.2013

JUOKSU/RUNNING: MIEHET/MEN 10,5 km
Sijoitus: Nro: Nimi: Seura/paikkakunta: Aika:
1 89 Tomi Halme FMR 0:36:24
2 140 Petteri Urmas Koski tl 0:39:34
3 149 Esko Valtonen VSVU/Salo 0:46:02
4 141 Lauri Ollitervo Old Horse 0:47:23
5 142 Magnus Kevin Tenholan Urheilijat 0:47:38
6 91 Jouni Moukolainen Perniö 0:47:52
7 139 Jouni Jurmu IF Sibbo 0:48:00
8 97 Jari Lintukangas Ypäjärvi 0:48:06
9 90 Markku Lindsten Salo 0:48:09
10 137 Ville Eskelinen Uskelan Urhot 0:48:34
11 82 Raine Lehto Halikko 0:48:56
12 84 Jouni Aalto Turku 0:49:19
13 144 Timo Syrjälä   0:49:59
14 92 Harri Elovaara VSVU 0:50:12
15 146 Jouni Saloniitty Raisio 0:50:15
16 138 Carl Myrberg ÅIFK 0:50:18
17 87 Jarno Lehtimäki Jokela 0:52:27
18 88 Kari Kulmala Helsinki 0:52:28
19 133 Kauko Harteva Turku 0:59:09
20 143 Teuvo Hietamäki Raisio 01:06:33
21 81 Hannu Vuorinen Tammela 01:07:19
22 145 Pauli Arbelius Turenki 01:09:04
23 136 Arto Hannukainen Turku 1:23:43
     
JUOKSU/RUNNING: NAISET/WOMEN 10,5 km    
sijoitus nro nimi seura/paikkakunta aika
1 428 Sara Forsström OK Raseborg 0:42:01
2 481 Tatjana Eskolin Pargas IF 0:47:39
3 433 Tiina Saloranta Vauhtisammakot/Turku 0:48:22
4 430 Riikka Arminen Vauhtisammakot/Turku 0:48:35
5 429 Teija Toivonen VSVU 0:50:12
6 480 Raija Suominen Lohja 0:57:11
7 494 Mirva Lindholm Parainen 01:00:23
8 476 Päivi Iso-Markku SiSu 01:00:30
9 413 Helena Santamäki Ypäjän Yllätys 01:01:04
10 421 Marika Lahti Salo 01:03:35
11 477 Liisa Arbelius Turenki 01:09:27
   
JUOKSU/RUNNING: POJAT alle 18v./BOYS under 18 y 10,5 km    
sijoitus nro nimi seura/paikkakunta aika
1 387 Juho-Kusti Sivosavi Turun Veikot 0:47:34
   
KÄVELY/WALKING: MIEHET/MEN 10,5 km    
sijoitus nro nimi seura/paikkakunta aika
1 83 Sakari Arkko Polvijärven Valtti 01:04:15
2 80 Veikko Karttunen Kuopio 01:17:41
3 85 Mikko Yli-Jaukkari Metsämaan Urheilijat 01:20:38
4 147 Antti Kyläkoski Helsinki 01:25:42
5 94 Tenho Hätönen Halikko 01:37:11
6 337 Esko Lind Nurmijärvi 01:44:31
7 98 Jarmo Harju Turun Valpas 01:46:25
8 386 Reijo Parkkola Turun Valpas Ei aikaa
   
KÄVELY/WALKING: NAISET/WOMEN 10,5 km    
sijoitus nro nimi seura/paikkakunta aika
1 343 Kariliis Liiskmaa Helsinki 01:25:42
2 400 Maria Laine Paimio 01:26:05
3 103 Soile Malmmgren Inkoon Voima 01:44:31
4 399 Tuula Karttunen Turun Valpas 01:46:25

 

pikkujoulujuoksun 2013 startti

Startti/Start

Tomi

Miesten sarjan voittaja Tomi Halme

Sara

Naiset voittaja Sara Forsström

pikkujoulu2013

Maaliin 430 Riikka Arminen (4.) ja 137 Ville Eskelinen (10.)

pikkujoulu2013

Maaliin 92 Harri Elovaara (14.), 429 Teija Toivonen (5.), jonka takana Jouni Saloniitty (15.) sekä 138 Carl Myrberg (16.)

pikkujoulu2013

Kävelijät Soile Malmgren ja Esko Lind


edit-06 TULOKSET/RESULTS XII SALON UUDENVUODEN JUOKSU 31.12.2013

Miehet/Men 10km:

1) Mikko Patana Hiiden kiertäjät 0:34:50
2) Petteri Urmas KoskiTl 0:37:03
3) Samuli Salmenoja Liedon Luja 00:38:47
4) Lauri Kleemola Lynx 0:39:25
5) Veli-Pekka Kuutti PePe 00:39:27
6) Petri Kuusniemi Turku 00:42:50
7) Niklas Sandvik Espoon Tapio 0:44:12
8) Esko Valtonen VSVU 0:44:38
9) Raine Lehto Halikko as 0:45:26
10) Markku Lindsten Salo 0:46:06
11) Jouni Moukolainen Perniö 0:46:13
12) Juho Aalto OTC 0:46:19
13) Jaakko Lietzen Kisko 00:46:21
14) Kevin Magnus Tenhulan Urheiluseura 0:46:43
15) Ville Eskelinen Uskelan Urhot 00:46:47
16) Samu Grönman VSVU 0:47:07
17) Mika Puusa Halikko 0:48:56
18) Markku Kokkonen Vantaa 0:49:02
19) Jukka Lietzen Kisko 0:49:28
20) Kim Nivalinna 00:50:36
21) Marko Hallanaro Länsi-Uudenmaan urheilijat 0:52:49
22) Kari Niinistö Salo 00:54:42
23) Jussi Rautiainen Karkkilan Maratonklubi 00:55:09
24) Arien Eijs Salo 00:56:31
25) Raul Enn Viro 0:58:23
26) Hannu Mustonen Perniö VNS 0:58:27
27) Marko Ylikoski Lohja 1:02:10
28) Juhani Nissinen Somero 1:04:40
29) Tommi Nyberg Salo 1:06:11
30) Hannu Vuorinen Tammela 01:06:30
31) Esa Laakso Salo 01:13:22

Kävely/Walking Miehet/Men 6km

1) Jouni Tittonen Salo 00:41:55
2) Timo Peltomaa Karjaan Ura 00:42:37
3) Mikko Yli-Jaukkari Metsämaan Urheilijat 00:44:46
4) Antti Kyläkoski Helsinki 00:46:44
5) Veikko Karttunen Kuopio 00:47:05
6) Jan Enström Espoo 00:48:16
7) Reijo Parkkola Turun Valpas 00:56:45
8) Jarmo Harju Turun Valpas 00:59:29

 Naiset/Women 10km:

1) Saara Kauranen Forssa 0:46:51
2) Katariina Hanski Halikko 0:48:49
3) Jenny Paulin Fiskarsin urheilijat 47 00:49:18
4) Raija Suominen Karkkilan Maratonklubi 00:53:19
5) Krista Alm Lohja 0:53:27
6) Marjo Sivula Karkkilan Maratonklubi 00:53:57
7) Päivi Iso-Markku Karkkilan Maratonklubi 00:59:01
8) Annika Pöyhtäri 01:00:52
9) Tammy Aalto Halikko 01:01:33
10) Virve Haapasalmi Halikko 1:05:45
11) Mirva Gustafsson Salo 1:05:45
12) Riikka Talkara Salo 01:13:22

Tytöt alle/Girls under 18v.

1) Anna-Sofia Nyberg Salo 01:06:10

Kävely/Walking Naiset/Women 6km

1) Nina Limnell Salo 00:42:06
2) Kariliis Liiskmaa Helsinki 00:47:29
3) Maria Laine Paimio 00:47:39
4) Airi Mäkinen Uskelan Urhot 00:49:09
5) Helena Mäkinen Helsinki 00:51:33
6) Soile Malmgren Inkoon Voima 00:54:30
7) Mare Enn Salo 00:54:47
8) Tuula Karttunen Turun Valpas 00:59:29

Kävely/WalkingTytöt alle/Girls under 18v.

1) Mathilda Emet Paimio 01:05:38